Wieloskok

Zabawa skocznościowa z elementem rywalizacji motywującej do podjęcia wzmożonego wysiłku fizycznego. Kształtuje podstawowe cechy motoryczne oraz umiejętność radzenia sobie z porażką. Świetny moment to omówienia zasad fair play, ważnych nie tylko przy okazji rozgrywanych konkurencji sportowych ale również w życiu codziennym.

 

Dzieci ustawiają się na linii startu wyznaczonej przez osobę dorosłą i wykonują trzy skoki obunóż jeden po drugim a następnie odwracają się twarzą do linii startu i liczą ilość stóp, która dzieli je od linii. Zadanie wykonują najpierw z miejsca a następnie z rozbiegu. Wygrywa dziecko, którego odległość od linii startu będzie zawierała największą ilość stóp.

Trudniejszy wariant obejmuje wieloskok, odbywający w rytmie prawa noga, lewa noga a następnie prawa. Rytmu trójskoku uczymy najpierw idąc naturalnie, później wydłużajac poszczególne kroki. Identycznie odliczamy ilość stóp, która warunkuje zwycięstwo. Konkurencja odbywa się najpierw  z miejsca a następnie z rozbiegu.

 

Przygotuj:
sznur lub szarfy, którymi wyznaczamy linię startu...w przypadku spontanicznego spaceru zbieramy szyszki
1
Dzieci ustawiają się na linii startu wyznaczonej przez osobę dorosłą.
2
Dzieci wykonują trzy skoki obunóż jeden po drugim a następnie odwracają się twarzą do linii startu i liczą ilość stóp, która dzieli je  tej linii. Zadanie wykonują najpierw z miejsca a następnie z rozbiegu.
3
Wygrywa dziecko, którego odległość od linii startu będzie zawierała największą ilość stóp. Trudniejszy wariant obejmuje wieloskok, odbywający w rytmie prawa noga, lewa noga a następnie prawa. Rytmu trójskoku uczymy najpierw idąc naturalnie, później wydłużajac poszczególne kroki. Identycznie odliczamy ilość stóp, która warunkuje zwycięstwo. Konkurencja odbywa się najpierw  z miejsca a następnie z rozbiegu.

Udostępnij:

KAAK © 2017 Wszelkie prawa zastrzeżone