Trójrzut szyszką

Zabawa, która kształtuje nie tylko szybkość ale również sprawność manualną. Pozwala zaobserwować dzieciom zależność pojawiającą między siłą rzutu i precyzją a odległością.

 

Każdy uczestnik otrzymuje jedną szyszkę. Dzieci ustawiają się na linii startu wyznaczonej przez opiekuna. Na hasło start wykonują rzut szyszką i podbiegają jak najszybciej do miejsca, gdzie szyszka upadła a następnie w identyczny sposób wykonują jeszcze dwa rzuty. Wygrywa osoba, która po wykonaniu  trzech rzutów szyszką będzie znajdować się najdalej od linii startu.

Zabawę przeprowadzamy najpierw z użyciem prawej a następnie lewej ręki. Możemy modyfikować styl przemieszczenia się po szyszkę i może być to:

- bieg

- skoki obunóż

- skoki na jednej nodze

- podpór przodem.

 

Przygotuj:
szyszki
1
Każdy uczestnik otrzymuje jedną szyszkę.
2
Dzieci ustawiają się na linii startu wyznaczonej przez opiekuna. Na hasło start wykonują rzut szyszką i podbiegają jak najszybciej do miejsca, gdzie szyszka upadła a następnie w identyczny sposób wykonują jeszcze dwa rzuty.
3
Wygrywa osoba, która po wykonaniu  trzech rzutów szyszką będzie znajdować się najdalej od linii startu. Zabawę przeprowadzamy najpierw z użyciem prawej a następnie lewej ręki. Możemy modyfikować styl przemieszczenia się po szyszkę i może być to: bieg, skoki obunóż, skoki na jednej nodze, podpór przodem.  

Udostępnij:

KAAK © 2017 Wszelkie prawa zastrzeżone