Szyszkorzut

Zabawa idealna do przeprowadzenia jesienią w lesie, kiedy zwykły spacer staje zbyt nużący dla dzieci. Kształtujemy celność oraz precyzję wykonywanych ruchów, jak również koodynację wzrokowo-ruchową.

 

Każdy uczestnik zabawy zbiera po 10 szyszek. Ustawiamy się na linii wyznaczonej przez osobę prowadzą, w pewnej odległości od drzewa. Zabawę przeprowadzany wraz z narastaniem poziomu trudności, odpowiednio zwiększając odległość dzielącą dziecko od celu, w tym przypadku od drzewa.Każde dziecko oddaje 10 rzutów i sumuje wynik a następnie zbiera swoje szyszki. Rzuty wykonujemy zarówno prawą, jak i lewą ręką.

 

 

Przygotuj:
10 szyszek
1
Każdy uczestnik zabawy zbiera po 10 szyszek. Ustawiamy się na linii wyznaczonej przez osobę prowadzą, w pewnej odległości od drzewa.
2
Każde dziecko oddaje 10 rzutów i sumuje wynik a następnie zbiera swoje szyszki. Rzuty wykonujemy zarówno prawą, jak i lewą ręką.
3
Zabawę przeprowadzany wraz z narastaniem poziomu trudności, odpowiednio zwiększając odległość dzielącą dziecko od celu, w tym przypadku od drzewa.

Udostępnij:

KAAK © 2017 Wszelkie prawa zastrzeżone