Kubkołapki

Zabawa KUBKOŁAPKI należy do zabaw zręcznościowych, kształtujących percepcję wzrokowo-ruchową i choć pozornie może wydawać się bardzo prosta to wcale taka nie jest. Zabawa sprzyja harmonijnemu rozwojowi poprzez wpływ na odprężenie nerwowe, czynny wypoczynek i zdrowie dziecka.

 

Uczestnicy zabawy ustawiają się w rozsypce, tak by mieć swobodne miejsce do wykonywania zadań. Prowadzący rozdaje każdemu uczestnikowi plastikowy kubeczek oraz piłeczkę pingpongową i wyznacza ćwiczenie do wykonania, stopniowo regulując poziom trudności. Dzieci podrzucają piłeczkę do góry i łapią w  kubeczek. Stopniową robią to coraz wyżej i szybciej, angażując zarówno prawą jak i lewą rękę. Ilość powtórzeń reguluje prowadzący. Gdy powyższa czynność zostaje opanowana dzieci dostają drugi plastikowy kubeczek i żonglują piłeczką tak, by bez przerwy pokonywała drogę z kubeczka trzymanego prawą ręką do kubeczka trzymanego lewą. Każdy upadek piłeczki na podłogę oznacza wykonanie ćwiczenia narzuconego przez opiekuna,

 

 

Przygotuj:
 platikowe, małe kubeczki oraz jedną piłeczkę pingpongową
1
Uczestnicy zabawy ustawiają się w rozsypce, tak by mieć swobodne miejsce do wykonywania zadań. Prowadzący rozdaje każdemu uczestnikowi plastikowy kubeczek oraz piłeczkę pingpongową i wyznacza ćwiczenie do wykonania.
2
Dzieci podrzucają piłeczkę do góry i łapią w  kubeczek. Stopniową robią to coraz wyżej i szybciej, angażując zarówno prawą jak i lewą rękę. Ilość powtórzeń reguluje prowadzący.
3
Gdy powyższa czynność zostaje opanowana dzieci dostają drugi plastikowy kubeczek i żonglują piłeczką tak, by bez przerwy pokonywała drogę z kubeczka trzymanego prawą ręką do kubeczka trzymanego lewą. Każdy upadek piłeczki na podłogę oznacza wykonanie ćwiczenia narzuconego przez opiekuna, mogą być to pajacyki, przysiady, wyrzuty nóg w tył z przysiadu podpartego do przysiadu podpartego, skłony tułowia w przód i w tył.

Udostępnij:

KAAK © 2017 Wszelkie prawa zastrzeżone