Pingpong dmuchany

 

Każdy z nas choć raz w życiu grał w tradycyjnego pingponga natomiast niewielu miało przyjemność grać w wersję o zmodyfikowanych i nieco innych zasadach. Moje dzieci spróbowały i oszalały na punkcie tej zabawy.

 

Uczestnicy dobierają się w pary i przygotowują stół do rozgrywek. Na przeciwległych końcach stołu wyznaczamy obszar bramki, jeśli mamy długi stół obszar będzie proporcjonalnie większy, jeśli krótki - przestrzeń bramki będzie odpowiednio węższa. Mecz rozgrywamy systemem dwójkowym, każdy z każdym. Gra polega na przedmuchaniu piłeczki pingpongowej  w stronę bramki przeciwnika i strzeleniu gola. W czasie gry zawodnicy mają absolutny zakaz używania rąk, które trzymają splecione z tyłu. Gramy do 15 punktów. Zawodnik, który jako pierwszy uzyska 15 punktów jest chroniony natomiast uczestnik, który skończy mecz z mniejszą ilością punktów odejmuje je od 15 a różnicę mnoży przez 10. Uzyskany wynik to ilość powtórzeń wcześniej ustalonego ćwiczenia fizycznego np. przysiadów, pajacyków, podskoków obunóż, podskoków na jednej nodze itd.

Przygotuj:
stół, piłeczki pingpongowe, elementy którymi wyznaczymy obszar bramki ( np. dwa kapcie)  
1
Uczestnicy przygotowują stół, na przeciwległych końcach wyznaczją obszar bramki. Pomocne mogą okazać się kapcie lub skarpetki, dwie kredki.
2
Gra polega na przedmuchaniu piłeczki pingpongowej  w stronę bramki przeciwnika i strzeleniu gola. W czasie gry zawodnicy mają absolutny zakaz używania rąk, które trzymają splecione z tyłu.
3
 Gramy do 15 punktów. Zawodnik, który jako pierwszy uzyska 15 punktów jest chroniony natomiast uczestnik, który skończy mecz z mniejszą ilością punktów odejmuje je od 15 a różnicę mnoży przez 10 ( w przypadku młodszych dzieci wskazana pomoc osoby dorosłej i wtedy też uzyskaną różnicę mnożymy przez wiek dziecka). Uzyskany wynik to ilość powtórzeń wcześniej ustalonego ćwiczenia fizycznego np. przysiadów, pajacyków, podskoków obunóż, podskoków na jednej nodze itd.

Udostępnij:

KAAK © 2017 Wszelkie prawa zastrzeżone