Tańczący z balonami

 

Tańczący z balonami jest zabawą ruchową łączącą niełatwą sztukę poruszania się w rytm muzyki z precyzją wykonanywania trudnych ćwiczeń fizycznych w parach. Dodatkowych utrudnieniem jest fakt, iż dzieci muszą zadbać by balom trzymany pomiedzy różnymi częściami ciała nie upadł na podłogę. Zabawa, która umili czas spedzony w domu  w gronie najbliższych lub na imprezce okolicznościowej w szerszym gronie znajomych. Zabawa sprzyja nawiązaniu bliższej relacji z rówieśnikami.

 

Dzieci dobierają się w pary, jeśli jest tylko jedno dziecko - ćwiczy ono z osobą dorosłą. Para tańczy w rytm muzyki trzymając balon różnymi częściami ciała lub pomiędzy różnymi częściami ciała, wcześniej określonymi przez opiekuna:

- głowami

- oburącz nad głowami

- na wysokości klatki piersiowej

- na wysokości ud

- odwróceni tyłem do siebie

- j.w. próbują wykonać siad prosty i wstać nie tracąc kontaktu z balonem

 

 

Przygotuj:
rytmiczny podkład muzyczny
1
    Dzieci dobierają się w pary, jeśli jest tylko jedno dziecko - ćwiczy ono z osoba dorosłą. Para tańczy w rytm muzyki trzymając balon różnymi częściami ciała lub pomiędzy różnymi częściami ciała, wcześniej określonymi przez opiekuna: - głowami - oburącz nad głowami
2
Tańcząca para trzyma balon brzuszkami
3
Czas na najtrudniejszy wariant - dzieci odwracają się do plecami, pomiędzy nimi znajduję się balon. Para wykonuje siad prosty i wstaje w tak precyzyjny sposób by nie balon nie upadł na podłogę.

Udostępnij:

KAAK © 2017 Wszelkie prawa zastrzeżone