Precyzyjne rączki

 

Zabawa zręcznościowa „ Precyzyjne rączki” angażuje nie tylko sferę fizyczną organizmu naszego dziecka ale również sferę umysłową. Kształtuje pamięć wzrokowo-ruchową oraz koordynacje ruchową, które powinny być rozwijane przez całe nasze życie. Zabawa atrakcyjna ze względu na regulowany przebieg, dostoswany do poziomu dzieci.

 

Dzieci ustawiają się w rozsypce, tak by móc swobodnie obserwować prowadzącego i wykonywać ćwiczenie. Każdy uczestnik otrzymuje papierową kulkę lub woreczek wypełniony grochem. Zabawa przebiega ze zmiennym tempem, od wolnego po maxymalnie szybkie – dostosowane do umiejętności dzieci. To opiekun reguluje tempo zabawy. Dzieci obserwując opiekuna wykonują następujące ćwiczenia :

- woreczek przekładamy z prawej ręki do lewej ręki, najpierw z przodu na wysokości klatki piersiowej a następnie z tyłu

- woreczek przekładamy z prawej ręki do lewej ręki, najpierw górą nad głową a następnie dołem z tyłu na wysokości odcinka lędźwiowego kręgosłupa

- przekładamy woreczek pod prawym kolanem i lewym kolanem

- kładziemy woreczek na podłodze i przeskakujemy go w kolejności : góra, dół, prawa strona i lewa strona

Następnie wszystko łączymy w spójną, sekwencyjną całość i wykonujemy ćwiczenia zgodnie z rozkładem i tempem ustalonym przez opiekuna.

 

 

 

 

Przygotuj:
papierowa kulka lub woreczek wypełniony grochem
1
  Dzieci stają w rozsypce, każde otrzymuje woreczek lub papierową kulkę, służące do ćwiczeń. Opiekun omawia i demonstruje zadanie. Pierwszy i drugi etap : - przekładamy woreczek lub papierową kulkę z prawej ręki do lewej ręki, najpierw z przodu na wysokości klatki piersiowej a następnie z tyłu - woreczek przekładamy z prawej ręki do lewej ręki, najpierw górą nad głową a następnie dołem z tyłu na wysokości odcinka lędźwiowego kręgosłupa
2
    Następnie przekładamy woreczek pod prawym a następnie lewym kolanem  
3
  Kolejny etap zawiera następujące zadanie : - kładziemy woreczek na podłodze i przeskakujemy go w kolejności : góra, dół, prawa strona i lewa strona. Następnie wszystko łączymy w spójną, sekwencyjną całość i wykonujemy ćwiczenia zgodnie z rozkładem i tempem ustalonym przez opiekuna.    

Udostępnij:

KAAK © 2017 Wszelkie prawa zastrzeżone