Zabawa taneczna z użyciem gazet

 

Zabawy przy muzyce są niezwykle atrakcyjne dla maluchów i powinniśmy je wprowadzać na każdym etapie rozwoju naszych dzieci. Kształtują wiele cech motorycznych ale przede wszystkim uczą otwartości oraz śmiałości. Jedynym ograniczeniem w tej zabawie jest ilość uczestników, gdyż minimalnie może być ich 3 a im więcej tym lepiej.

 

Dzieci tańczą w rytm muzyki. Gdy muzyka milknie uczestnicy jak najszybciej wykonują siad skrzyżny na gazecie. Kolejna runda już nie jest tak prosta ponieważ zabieramy jedną gazetę, co prowadzi do rywalizacji dzieci ( pozostaje mniej gazet niż uczestników zabawy) . Dziecko, które nie zdąży usiąść na gazecie – odpada i zabawa przebiega w ten sposób aż do pozostania jednego uczestnika, który staje się zwycięzcą.

 

 

Przygotuj:
stare gazety - duży format
1
  Opiekun rozkłada na podłodze strony gazet. Dzieci tańczą w rytm muzyki, oddają ruchem charakter muzyki.Gdy muzyka milknie uczestnicy jak najszybiej wykonują siad skrzyżny na gazecie.
2
  Zabieramy jedną gazetę, tak by uczestników było więcej niż gazet. Teraz pora na rundę, w której nie każdy uczestnik zdaży usiąść na gazecie. Odpada z zabawy dziecko, które nie dobiegło do gazety. Zabawa z takim przebiegiem trwa aż do finału.  
3
  Czas na finał. Dwoje uczestników i jedna gazeta, zwycęża osoba, która jak pierwsza siadzie w siadzie skrzyżnym na gazecie. Wskazany doping i dobra zabawa pozostałych uczestników.  

Udostępnij:

KAAK © 2017 Wszelkie prawa zastrzeżone