Papierowy minihokej

 

„ Papierowy minihokej” jest grą zręcznościowo-bieżną, która uatrakcyjni czas spędzony zimą w domu. Nie zawsze mamy możliwość dotrzeć na lodowisko, co nie powinno stanowić przeszkody w poznaniu przez nasze dzieci gry w hokeja. Proponujemy wersję o uproszczonych zasadach, w której zamiast tradycyjnego kija używamy rąk. Zabawa dostarczy wiele emocji i radości. Dodatkowo zmęczy rozbrykane towarzystwo na tyle, że po meczu w domu powinna zapanować błoga cisza.

 

W dużym pokoju wyznaczamy miejsce na wzór boiska. Kapciami wyznaczamy obszar bramki o szerokości ok. 1 m. Z papieru tworzymy kulkę średniej wielkości ( wielkość pomarańcza), która będzie imitować krążek do hokeja. Dzielimy uczestników na dwie drużyny, w przypadku nieparzystej liczby dzieci zarządzamy zmiany po upływie 3 minut. Zadanie polega na trafieniu papierową kulką do bramki drużyny przeciwnej. Jeśli jest tylko dwóch uczestników, każdy zawodnik jest nie tylko atakujacym ale również bramkarzem. Krążek uderzamy otwarta dłonią, nadając mu odpowiedni kierunek. Wygrywa drużyna, która zdobędzie większą ilość bramek.

 

 

Przygotuj:
kapcie, papierowa kulka
1
  Dzielimy uczestników zabawy na dwie drużyny oraz wyznaczamy boisko a na nim np. kapciami obszar bramki.
2
  Zawodnicy grają 30 minutowy mecz, podzielony na dwie 15-minutowe połowy, oddzielone 5-minutową przerwą. Jeśli gra tylko dwóch zawodników, każdy jest zarówno atakujacym jak i bramkarzem. Opiekun wydaje komendę, która rozpoczyna i kończy mecz oraz zarządza ewentualne zmiany zawodników po upływie 3 minut. Zadanie polega na umieszczeniu papierowej kulki w bramce przeciwnika.
3
  Podczas gry przybliżamy dzieciom zasadę fair play oraz dbamy o przestrzeganie ich. Wygrywa drużyna, która zdobędzie jak największą ilości goali.

Udostępnij:

KAAK © 2017 Wszelkie prawa zastrzeżone