Piórko

Zabawa "Piórko" ma charakter uspokajająco-wyciszający, jest znakomitą alternatywą do dość nudnych ćwiczeń regulujących oddech. Sprawia dzieciom wiele radości a wprowadzony element współzawodnictwa motywuje maluchy do jak najdokładniejszego wykonywania ćwiczeń. Zabawa przywróci równowagę organizmowi naszego dziecka po dużym wysiłku fizycznym lub wyciszy nadmierne emocje przed snem. Może byc przeprowadzona wieloetapowo, a ilość modyfikacji jest zależna od kreatywności osoby prowadzącej.

 

Każdy uczestnik zabawy otrzymuje od prowadzącego piórko i w siadzie skrzyżnym odbija je prawą a następnie lewą ręką. Z siadu skrzyżnego dziecko wstaje, dalej odbijając piórko a nastepnnie powraca do siadu skrzyżnego. Powtarzamy ćwiczenie delikatnie dmuchając piórko, przy czym prowadzący podkreśla, że piórko nie może mieć już kontaktu z rękoma. Proponujemy obserwację dzieciom jak siła podmuchu wpływa na zachowanie piórka. Najszybciej i najtrafniej sformułowany wniosek zostaje pochwalony. Dzieci dobierają się w pary, stają naprzeciw siebie w odległości ok. 1 m i starają się przedmuchać piórko na stronę przeciwnika. Ważne jest by piórko jak najdłużej nie dotkęło podłogi. Zmieniamy pozycję wyjściową i dzieci wykonują leżene przodem naprzeciw siebie, pozostając w tej samej odległości przedmuchują piórko na stronę przeciwnika. Zadanie odbywa się na komendę start, którą wydaje prowadzący, który jednocześnie może być uczestnikiem zabawy. Wygrywa osoba, która przedmucha piórko na przeciwną stronę.

 

 

Przygotuj:
piórko
1
Dzieci  w siadzie skrzyżnym odbiją piórko prawą a następnie lewą ręką. Z siadu skrzyżnego wstają, dalej odbijając piórko a nastepnnie powracają do siadu skrzyżnego. Powtarzają ćwiczenie delikatnie dmuchając piórko, przy czym prowadzący podkreśla, że piórko nie może mieć już kontaktu z rękoma. Proponujemy obserwację dzieciom jak siła podmuchu wpływa na zachowanie piórka.
2
Dzieci dobierją się w pary, stają naprzeciw siebie w odległości ok. 1 m i starają się przedmuchać piórko na stronę przeciwnika. Ważne jest by piórko jak najdłużej nie dotkęło podłogi.
3
Dzieci wykonują leżene przodem naprzeciw siebie, pozostając w odległości 1 m, przedmuchują piórko na stronę przeciwnika. Zadanie odbywa się na komendę start, którą wydaje prowadzący, który jednocześnie może być uczestnikiem zabawy. Wygrywa osoba, która przedmucha piórko na przeciwną stronę.

Udostępnij:

KAAK © 2017 Wszelkie prawa zastrzeżone