Pająk i jego pajęczyna

Nawet jeśli troszkę boisz się pająków, tego zrobisz z przyjemnością. Jest całkiem miły i chętnie zamieszka w twoim pokoju. 

Przygotuj:
PAJĄK: styropianowe kulki (większa i mniejsza), czarną farbę akrylową, wykałaczkę, czerwone koraliki lub plastelinę, czarny mechaty drucik kreatywny PAJĘCZYNA: biaąa włóczkę, płynny klej (np. do tapet), koszulkę na dokumenty, tekturę, szpilki, 
1
PAJĄK
Za pomocą kawałka wykałaczki połącz ze sobą styropianowe kulki.
2
Można też skleć kulki klejem do tworzyw sztucznych.
3
Pomalujkulki czarną akrylową farbą.
4
Przygotuj osiem odcinków drucika kreatywnego. Oczy można zrobić ze szpilek z dużymi łepkami lub z koralików nawleczonych na szpilki. 
5
Następnie wbij w tułów mechate druciki, po cztery z każdej strony. Później uformuj je tak, by tworzyły pajęcze odnóża.  Przymocuj oczy.
6
Jeśli chcesz zawiesić gdzieś swojego pająka, to na końcu kawałka białej włóczki zrób supełek, wbij w niego szpilkę, którą z kolei wbijesz w głowę pająka.
7
SIEĆ PAJĄKA
Pobierz i wydrukuj rysunek pajęczyny. Oczywiście możesz też narysować swoją pajęczynę. 
8
Połóż ją na grubej tekturze (albo na styropianie), przykryj koszulką na dokumenty. (może też być celofan, albo inna przezroczysta folia)
9
Najpierw przygotuj osnowę sieci, czyli kawałki białej włóczki ułóż w „gwiazdę” i  przypnij szpilkami. (zawiąż supełki na końcach, będzie łatwiej wbić szpilki).
10
Powbijaj szpilki w miejscach przecinania się osnowy i linii. Pamiętaj, że muszą trochę wystawać.
11
Koniec białej włóczki zawiąż na szpilce w środku pajęczyny. Zacznij wyplatanie sieci czyli owijaj włóczkę dookoła zahaczając o szpilki.   
12
Gdy sieć będzie gotowa, zawiąż drugi koniec włóczki na ostatniej zewnętrznej szpilce.
13
Najlepiej wbij do końca szpilki w tekturę. Posmaruj płynnym klejem (np. używając pędzla) całą sieć  i zostaw do wyschnięcia.
14
Gdy już będzie sucha, wyjmij wszystkie szpilki i zdejmij delikatnie sieć z  folii.  
15
Możesz teraz umieścić swojego pająka na pajęczynie.

Udostępnij:

KAAK © 2017 Wszelkie prawa zastrzeżone