Śnieżką do celu

Gdy za oknem panuje zima i pięknie pruszy śnieg, nie bójcie się wyjść z domu. Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu, szczególnie podejmowana zimą znakomicie wpływa na organizm naszego dziecka. Ciepła czapka, szalik i rękawice w pełni ochronią nas przed zimnem i okazać się może, że chwile które spędzimy na pwietrzu dostarczą zarówno nam- rodzicom, jak i naszym dzieciom wiele radości i pozytywnych emocji. Zabawa „Śnieżką do celu” to zabawa rzutna kształtująca umiejętność rzutów do celu, na którą składa się szereg czynników tj. percepcja wzrokowa oraz koordynacja ruchowa.

Dowolna ilość uczestników, którzy lepią po 10 śnieżnych kulek i układają je w wyznaczonym przez opiekuna miejscu. Na środku placu stawiamy plastikową miskę lub z szarfy, sznurka bądź skakanki tworzymy okrąg. W odległości ok. 2 m od miski rysujemy na śniegu linię, z której dzieci będą oddawać rzuty. Każdy uczestnik oddaje dziesięć rzutów, angażując zarówno prawą jak i lewą rękę.  Dzieci kolejno stają na linii i oddają rzuty, tak by śnieżka znalazła się w misce lub w okręgu stworzonym przez szarfę. Każdy celny rzut oznacza punkt. Zwycięża osoba, która zgromadzi największą ilość punktów.

 

 

Przygotuj:
Plastikowa miska lub szarfa, sznurek bądź skakanka, którą  można ułożyć na wzór koła
1
Dzieci lepią po 10 śnieżnych kulek i układają je w wyznaczonym przez opiekuna miejscu. Na środku placu stawiamy plastikową miskę lub z szarfy, sznurka bądź skakanki tworzymy okrąg. W odległości 4 m od miski rysujemy na śniegu linię, z której dzieci będą oddawać
2
Każdy uczestnik oddaje dziesięć rzutów.  Dzieci kolejno stają na linii i oddają rzuty, tak by śnieżka znalazła się w misce lub w okręgu stworzonym przez szarfę.
3
Każdy celny rzut oznacza punkt. Zwycięża osoba, która zgromadzi największą ilość punktów.

Udostępnij:

KAAK © 2017 Wszelkie prawa zastrzeżone