Pracowite pszczółki

 

Zabawa „Pracowite pszczółki”jest zabawą naśladowczą, kształtującą nawyk prawidłowej postawy ciała. Zabawa bywa wykorzystywana w gimnastyce korekcyjnej w celu niwelowania niewielkich wad postawy i dysfunkcji mięśniowych. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, iż wykształcenie nawyku przyjmowania prawidłowej postawy ciała w formie zabawowej zaowocuje przyjęciem tego nawyku jako normy w sytuacji niewymuszonej.

 

Dowolna ilość uczestników, którzy zamieniają się w pszczółki, tzn. układają ręce w skrzydełka i biegają po pomieszczeniu naśladując bzyczenie owadów. Na jedno klaśniecie opiekuna pszczółki wykonują siad skrzyżny (siadają po turecku), przy czym rączki dalej tworzą skrzydełka, na dwa klaśnięcia wykonują leżenie tyłem ręce wzdłuż tułowia, na trzy klaśnięcia wykonują przysiad podparty i wyrzut nóg do tyłu. Przez cały czas trwania zabawy przypominamy dzieciom o prawidłowej postawie ciała, podkreslając jak bardzo jest ona ważna.

 

 

1
Dzieci biegając wesoło po pomieszczeniu zamieniają się w pszczółki, tzn. układają ręce w skrzydełka i naśladują bzyczenie owadów.
2
Na jedno klaśniecie opiekuna wykonują siad skrzyżny (siadają po turecku) przy czym rączki dalej tworzą skrzydełka
3
Na dwa klaśnięcia dzieci wykonują leżenie tyłem ręce wzdłuż tułowia a na trzy klaśnięcia wykonują przysiad podparty i wyrzut nóg do tyłu.

Udostępnij:

KAAK © 2017 Wszelkie prawa zastrzeżone