Lustro

 

Zabawa Lustro jest zabawą uniwersalną ponieważ można przeprowadzić ją zarówno w domu jak i na powietrzu. Należy do zabaw naśladowczych, kształtujących wyobraźnię ruchową, precyzję  oraz umiejętność wczucia się w inną osobę. Rozwija percepcję wzroko-ruchową oraz daje dużo radości i śmiechu.

 

Dzieci dobierają się w pary, ustawiając się tak, by móc obserwować siebie nawzajem, w obrębie danej dwójki. Jedna osoba z pary naśladuje ruchy zwierząt : kot, małpka, słoń, żyrafa, lew a druga, stanowiąc lustrzane odbicie, naśladuje ruchy pierwszej. Następnie dzieci zamieniają się rolami, osoba będąca „lustrem” staje się osobą, która wykonuje ruchy innych zwierząt: wąż ,rak, pantera, antylopa, motyl a druga osoba staje się „lustrem". Gdy uczestnicy zabawy dojdą już do wprawy, nie ograniczajmy inwencji twóczej dzieci określając co i kogo dokładnie mają naśladować, pozostawmy dowolny wybór dzieciom tak by radość czerpana z aktywności była jeszcze większa.

 

 

 

 

1
Dzieci dobierają się w pary, ustawiając się tak, by móc obserwować siebie nawzajem, w obębie danej dwójki. Jedna osoba z pary naśladuje ruchy zwierząt : kot, małpka, słoń, żyrafa, lew a druga, stanowiąc lustrzane odbicie, naśladuje ruchy pierwszej.
2
Następnie dzieci zamieniają się rolami, osoba będąca „lustrem” staje się osobą, która wykonuje ruchy innych zwierząt: wąż ,rak, pantera, antylopa, motyl a druga osoba staje się „lustrem". Gdy uczestnicy zabawy dojdą już do wprawy, nie ograniczajmy inwencji twóczej dzieci określając co i kogo dokładnie mają naśladować, pozostawmy dowolny wybór dzieciom tak by radość czerpana z aktywności była jeszcze większa.

Udostępnij:

KAAK © 2017 Wszelkie prawa zastrzeżone