Leśni rozbójnicy

Ruch na świeżym powietrzu jest niezwykle ważny dla każdego człowieka, bez względu na jego wiek. By zwykłe spacer po leśnie okazał się niezwykłym i zapamiętanym na długo proponujemy zabawę w  Leśnych rozbójników. Zabawa rozwija skoczność, zwinność oraz precyzję wykonywanych ruchów.

 

Dzieci wraz z opiekunem zbierają liście i każdy tworzy swój „ liściasty kopiec", najlepiej dość duży i wysoki. Każdy uczestnik zabawy staje przed kopcem i powtarza ćwiczenie zademonstrowane przez opiekuna. Ćwiczenia wykonujemy tak, by nie rozsypać liści więc bardzo ważna jest precyzja wykonywanych ruchów. Są to:

- przeskoki obunóż

- przeskoki obunóż z jednoczesnym podciągnięciem kolan do klatki piersiowej

- przeskoki przez kopiec na prawej nodze a następnie na lewej nodze

- obiegamy kopiec 5 razy w prawą stronę i 5 razy w lewą stronę

- przeskoki przez kopiec z rozbiegu

Następnie łączymy mniejsze kopce w jeden wielki. Wyznaczamy linię startu w odległości ok. 0,5, na której w rzędzie ustawiają się uczestnicy zabawy. Dzieci jedno po drugim przeskakują kopiec z rozbiegu, tak długo jak długo będą czerpały z tej aktywności radość.

 

 

1
Dzieci wraz z opiekunem zbierają liście i każdy tworzy swój „ liściasty kopiec", najlepiej dość duży i wysoki.
2
Każdy uczestnik zabawy staje przed kopcem i powtarza ćwiczenie zademonstrowane przez opiekuna. Ćwiczenia wykonujemy tak, by nie rozsypać liści więc bardzo ważna jest precyzja wykonywanych ruchów. Są to: - przeskoki obunóż - przeskoki obunóż z jednoczesnym podciągnięciem kolan do klatki piersiowej - przeskoki przez kopiec na prawej nodze a następnie na lewej nodze - obiegamy kopiec 5 razy w prawą stronę i 5 razy w lewą stronę - przeskoki przez kopiec z rozbiegu
3
Łączymy mniejsze kopce w jeden wielki. Wyznaczamy linię startu w odległości ok. 0,5, na której w rzędzie ustawiają się uczestnicy zabawy. Dzieci jedno po drugim przeskakują kopiec z rozbiegu, tak długo jak długo będą czerpały z tej aktywności radość.

Udostępnij:

KAAK © 2017 Wszelkie prawa zastrzeżone