Berek zamrożony

Zabawa w „berka" wzbudza zarówno u dzieci jak i u dorosłych dużo emocji, pobudza ducha współzawodnictwa i rywalizacji oraz uczy nas radzenia sobie z porażką. Kształtuje podstowawe cechy motoryczne, takie jak: szybkość, zwinność oraz wytrzymałość. Jeśli towarzystwo w domu jest dość „rozbrykane" proponujemy wyjście na powietrze i uwielbianą przez wszystkich zabawę w „berka", która została przekształocona i zmodyfikowana na wiele sposobów.

 

 

Zabawa dla minimum 3 uczestników, im więcej osób tym lepiej. Spośród uczestników zabawy wybieramy jedną osobę, która zostaje berkiem a jej zadanie polega na łapaniu innych. Osoba dotknięta przez berka zostaje zamrożona i zastyga w bezruchu, stojąc na jeden nodze z tułowiem pochylonym do przodu, potocznie taką pozycję nazywany „jaskółką" a fachowo staniem równoważnym. Złapaną osobę może odmrozić tylko dotknięcie osoby niezłapanej. Berek triumfuje gdy zamrozi wszystkich uczestników zabawy, następnie wybieramy nowego berka
1
Wybieramy jedną osobę, która zostaje „bekiem" a jej zadanie polega na złapaniu innych uczestników. „Berek" posiada magiczną moc i jego dotknięcie powoduje „zamrożenie".
2
Złapana osoba, staje się „zamrożoną" i w bezruchu przyjmuje pozycję stania równoważnego, tj. „jaskółki'. Jeśli „berek" złapie wszystkich uczestników, wybieramy nowego.

Udostępnij:

KAAK © 2017 Wszelkie prawa zastrzeżone