Berek synchroniczny

Zwykła zabwa w berka może stać się niezwykłą jeśli pokusimy się o drobną modyfikację, która stanowi poważne wyzwanie dla uczestników. Spróbujcie!

 

Opiekun wyznacza osobę, która staje się  berkiem a jej zadanie polega na złapaniu jak największej liczby uczestników zabawy. Następnie opiekun dokładnie omawia zasady zabawy. Nie jest to zwykły berek ponieważ wszyscy uczestnicy poruszają się określoną sekwencją kroków, na którą składają się trzy normalne kroki oraz czwarty wykonany koniecznie w prawą stronę, co wymusza na nas konieczność rozpoczęcia przemieszczania się od lewej nogi. Najpierw uczymy dzieci przemieszczania się a następnie podejmujemy próbę wprowadzenia berka, który również przemieszcza się opisaną powyżej sekwencja kroków.

1
Dokładnie omawiamy zasady zabawy oraz uczymy uczestników przemieszczać się okresloną sekwencją kroków, na którą składają się trzy normalne kroki oraz czwarty wykonany koniecznie w prawą stronę, co wymusza na nas konieczność rozpoczęcia przemieszczania się od lewej nogi. Powtarzamy czynność aż do momentu perfekcyjnego opanowania.
2
Wybieramy berka, który również porusza się w wyżej opisany sposób i rozpoczynamy zabawę.
3
Złapana osoba staje się berkiem. Możemy dowolnie modyfikować sekwencje kroków.

Udostępnij:

KAAK © 2017 Wszelkie prawa zastrzeżone